info@hasanpinar.com.tr

RANDEVU AL
Tabağınızda Çok Fazla Varsa Daha Az Yemek Zordur
Buradasınız: Anasayfa / BLOG
3 Ağustos 2020, Pazartesi
Tabağınızda Çok Fazla Varsa Daha Az Yemek Zordur
Vücudunuzdaki yağ yakıcı mikroplar veya hormon yüklü yiyecekler gibi bu salgının daha ezoterik bir nedeni
Tabağınızda Çok Fazla Varsa Daha Az Yemek Zordur

Vücudunuzdaki yağ yakıcı mikroplar veya hormon yüklü yiyecekler gibi bu salgının daha ezoterik bir nedeni, tartışmanın bir parçası olmamalı, çünkü ne kadar çok tükettiğimizi neden bu kadar kilo aldığımızı açıklıyor.

Biz insanlar ihtiyacımızdan daha fazla yemek için tasarlandık. Biz sadece çok fazla doldurulabilen gaz tanklı otomobiller gibi makineler değiliz. Midelerimiz, yakabileceğimizden daha fazla yediğimizde bize haber vermek için ne kadar kalori tükettiğimizi hissedebilecek bir mekanizma içermiyor. Bunun yerine ne zaman duracağımızın farkına varmak için hacme yanıt veriyoruz, ancak bu işlenmemiş gıdaların lezzetli kalorilerle yoğun bir şekilde paketlenebileceği için etkili değil. Ve midelerimiz, aşırı yeme alışkanlıklarımıza uyum sağlamak için uzayabilir.

Zaten dolu olduğumuzda yiyebiliriz ve yeni yemiş olsak bile lezzetli bir şey gördüğümüzde veya kokladığımızda aç hissedebiliriz. Yemek yeme otomatik bir davranıştır, yani bilinçli bir farkındalığa ihtiyaç duymadığımız ve ihtiyaç duymadığımız zaman yiyebileceğimiz anlamına gelir. TV seyrederken, yemek masasında etkileşime girerken veya araba kullanırken yiyecekleri ağızlarımıza sokmak için çok az çaba harcıyoruz.

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın